A A A

Reunion: mała wyspa z wielką muzyką

25-29 września, Warszawa

Reprezentacja małej wyspy Reunion, Danyel Waro i zespół Lindigo, to kolejne gwiazdy tegorocznej edycji Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.

Reunion: mała wyspa z wielką muzyką - T-Mobile Music
Danyel Waro, fot. materiały organizatorów

W tym roku festiwal będzie poświęcony muzyce i kulturze dziesięciu wysp świata. Reunion to niewielka, bo licząca 800 tys. miedzkańców, francuska wyspa na Ocenia Indyjskim, leżąca na wschód od Madagaskaru. Stamtąd pochodzą Danyel Waro i Lindigo, wykonawcy specjalizujący się m.in. w maloya - powolnym gatunku muzycznym i stylu tańca zwanym bluesem Oceanu Indyjskiego. Odwiedzą oni we wrześniu Warszawę, by zaprezentować skromny, ale interesujący, dorobek tradycji muzycznych swojego rodzimego regionu. Na koncercie Waro poznamy przede wszystkim tradycję - artysta akompaniuje sobie osobliwymi instrumentami, jak kayanm, któy zrobiony jest z trzcinowych łodyg czy router - wielki bęben z krowią skórą. Grupa Lindigo przedstawi z kolei mieszanką rytmu Reunionu z polifonicznym śpiewem Madagaskaru i afrykańskimi brzmieniami z brazylijską sambą.

Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur będzie się odbywał w dniach 25-29 września. Bilety na całość trafiły już do sprzedaży w cenie 80 zł.

Czwartek, 26-09-2013 19:00
Namiot festiwalowy przed PKiN, pl.Defilad 1, / Warszawa

Oceń: 1 0
Podziel się:
Bądź na bieżąco
z muzycznymi newsami!
Zapisz się na powiadomienia
i czytaj to, co lubisz!
Dodaj komentarz Przejdź do strony logowania lub jeśli jeszcze nie masz konta zarejestruj się.