Lepiej w t-mobile

Święta już niedługo! U nas wraz z Sony Xperia Z5 Premium dostajesz za darmo słuchawki Sony SBH60! Sprawdź!
Zapowiedzi

Reunion: mała wyspa z wielką muzyką

15.07.2013

Reprezentacja małej wyspy Reunion, Danyel Waro i zespół Lindigo, to kolejne gwiazdy tegorocznej edycji Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.


Danyel Waro, fot. materiały organizatorów

W tym roku festiwal będzie poświęcony muzyce i kulturze dziesięciu wysp świata. Reunion to niewielka, bo licząca 800 tys. miedzkańców, francuska wyspa na Ocenia Indyjskim, leżąca na wschód od Madagaskaru. Stamtąd pochodzą Danyel Waro i Lindigo, wykonawcy specjalizujący się m.in. w maloya - powolnym gatunku muzycznym i stylu tańca zwanym bluesem Oceanu Indyjskiego. Odwiedzą oni we wrześniu Warszawę, by zaprezentować skromny, ale interesujący, dorobek tradycji muzycznych swojego rodzimego regionu. Na koncercie Waro poznamy przede wszystkim tradycję - artysta akompaniuje sobie osobliwymi instrumentami, jak kayanm, któy zrobiony jest z trzcinowych łodyg czy router - wielki bęben z krowią skórą. Grupa Lindigo przedstawi z kolei mieszanką rytmu Reunionu z polifonicznym śpiewem Madagaskaru i afrykańskimi brzmieniami z brazylijską sambą.

Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur będzie się odbywał w dniach 25-29 września. Bilety na całość trafiły już do sprzedaży w cenie 80 zł.

Reunion: mała wyspa z wielką muzyką - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się